تشریفات مجالس ختم در شهرستان کبودراهنگ حذف می شود

امام جمعه کبودراهنگ از برچیده شدن تشریفات مجالس ختم اموات از قبیل ناهار، شام و پذیرایی های پرهزینه در این شهرستان خبر داد و گفت: از این به بعد تمامی مجالس ختم این شهرستان بعداز ظهرها برگزار خواهد شد.

به گزارش وب سایت رسمی کبودراهنگ؛ حجت الاسلام و المسلمین یوسف روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار کورنگ اظهار کرد: این تصمیم در راستای رعایت شأن و منزلت بازماندگان اموات به‌زودی در شورای فرهنگ عمومی شهرستان تصویب و در کلیه روستاها و شهرهای این شهرستان اجرایی خواهد شد.
وی بر رعایت توصیه‌های دینی در هر مراسمی تاکید کرد و گفت: مشاهده شده است در تعدادی مراسم ختم در این شهرستان برخی از اقشار رعایت توصیه‌های دینی را نمی کنند و در مسائل مربوط به کفن و دفن و ختم اموات متحمل هزینه های گزاف می‌شوند که هیچ‌گونه جایگاه دینی ندارد.
امام جمعه کبودراهنگ به پرهیز از چشم و هم چشمی های بی مورد در جامعه تاکید کرد و گفت: در دین اسلام به خاکسپاری و کفن و دفن میت همراه با احترام کامل بر عموم مسلمین تأکید شده اما بر تحمیل هزینه‌های گزاف و بی مورد به بازماندگان توصیه‌ای نشده است.
وی اظهار امیدواری کرد با همکاری مردم و همراهی مسئولان دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی مسائل مربوط به تشریفات مجالس ختم در این شهرستان به طور کامل حذف شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.